Europejskie firmy zgodnie z prawodawstwem unijnym powinny wprowadzać do swojej działalności Gospodarkę Obiegu Zamkniętego. Już dziś polskie firmy wprowadzające produkty na rynek muszą być zarejestrowane w Bazie Danych Odpadowych (jeśli firma nie spełnia celów recyclingowych płaci realne kary). Jednocześnie przemysł 4.0 a nawet 5.0 wkracza do dużych firm, co już niedługo może spowodować, że firmy małe i średnie staną się zupełnie niekonkurencyjne.
Firmy często nie wiedzą też jak przeprowadzić adaptacje do zmian klimatycznych, jak dostosować produkcję, skąd sprowadzać materiały, żeby mogły być poddane recyklingowi, jak ograniczać emisje CO2. Często nie mają wiedzy jak można skorzystać z dofinansowań i funduszy, problemem jest napisanie wniosku, a jak już otrzymają dofinansowanie to często mają problem z poruszaniem się w gąszczu wytycznych, umów, wymagań.
Projekt Radom miastem przemysłu przyszłości ma odpowiadać na wyzwania dzisiejszego biznesu, wskazać wymogi prawne dla firm oraz uzbroić pracowników firm w niezbędną wiedzę z ww. zakresów.
Program oferuje szereg atrakcyjnych możliwości dla przedsiębiorców, w tym warsztaty, usługi doradcze oraz analizę innowacyjności metodą IHC, które pomogą wzmocnić i rozwijać Wasze biznesy.
Kto może wziąć udział w programie? Firmy z subregionu radomskiego (powiaty: białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, miasto Radom, szydłowiecki oraz zwoleński).
Więcej informacji o projekcie:
https://startupacademy.pl/przemysl-przyszlosci/
Najbliższe warsztaty:
https://startupacademy.pl/przemysl-przyszlosci-warsztaty/
Projekt Radom miastem przemysłu przyszłości realizwoany jest przez Startup Academy we wspopracy z Izbą Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Projekt dofinansowany jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.